Bordspendyl, 1800-talets slut.

Bronserad zink. Urtavla med romerska siffror. Bredd 44, djup 15, höjd 46 cm. Pendel medföljer. Nyckel finns.

Ställvis omfattande slitage. Bristningar. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK