Teservis, fyra delar, silver. Kina, otydliga mästarstämplar, 1900-tal.

Dekor i relief av växter och drakar. Bestående av tekanna, längd 24 cm, sockerskål, längd 17 cm, mjölkanna, höjd 8,5 cm samt sockertång, längd 12 cm. Total vikt 1012 gram.

Slitage. Bucklor. Bristningar. Lagningar.

Utropspris
5 000 SEK