Madeleine Pyk – en samling F769

Torsten Johansson

(Sverige, 1917-1996)
Torsten Johansson
(Sverige, 1917-1996)

Torsten Johansson, vinställ, för AB Formträ, Värnamo, 1960/1970-tal.

Fanerad med palisander. För åtta flaskor. Bredd 31, djup 18, höjd 38 cm.

Märken. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71