Gråmålad möbelgrupp bestående av en soffa, bord, samt två karmstolar. Skuren dekor av bl.a. pärlstav, akantusblad samt kannelerade ben. Soffan med lösa plymåer i sitsen, längd 150, sitthöjd 42 cm. Bordet med stenskiva, längd 99, bredd 60, höjd 72 cm. Karmstolarnas sitthöjd ca 43, bredd 62 cm.
Smärre slitage. Smärre färgbortfall. Ställvis skador på klädseln.