BRÄNNVINSCISTERN, nysilver, tidigt 1900-tal.

Urnformad med svängda dekorerade handtag, fyra tappkranar, tre vidhängande skyltar "Aquavit", "Renadt", "Sädes", klockat lock med krönande putto. H 54.

Slitage, repor, monogram- och årtalsgravyr.

Utropspris
5 000 SEK