Skyltdockor, 3 st, 1900-talets första hälft/mitt.

Dam i hatt, målad keramik, märkt OL under krona. Pojke i målad gjutmassa, etikettmärkt Hindsgaul Copenhagen. Man med mössa i målat gips. Höjd 31 - 39 cm.

Ställvis slitage. Ställvisa skador.

Utropspris
2 500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

48. Jonas Bohlin, skåp, "Slottsbacken", arkivex ur upplaga på 200 ex., Källemo, Värnamo efter 1987.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
210 000

ditt bud
200 000

ditt bud
195 000

ditt bud
190 000

ditt bud
185 000

ditt bud
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
Aktuellt bud:
210 000 SEK