Bronserat bord med skuren dekor och pastellage. Lös glasskiva med sammetsfodrat fack. Längd 78, bredd 52, höjd 75 cm.
Skador. Lagningar. Dekorbortfall.
Enligt påklistrad lapp: Prinsessan Virginia Erba Odescalchi.