Lackerat mellangrått / sandfärgat glas, aluminium och MDF. Består av totalt tre väggfasta moduler, en med TV-sockel och två med utdragbar låda nertill. Integrerad led-belysning i alla 3 bakstycken av glas. Sammalagt 5 hyllor, 2 bordskivor i glas, 6 lister, 5 skruvar, 1 täckplatta för TV-sladdar. Moduldelen med låda är 80 cm bred (2 st). TV-modulens bredd 160 cm. Totalhöjd 200 cm, totalbredd 320 cm, djup 60 cm.
En skruv fastnat i bakstycket. Smärre repor. Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.