Design Möbler
1413973

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, karmstolar 4 st "sjuan" för fritz hansen danmark sent 1900-tal.

Arne Jacobsen, karmstolar 4 st "Sjuan" för Fritz Hansen Danmark sent 1900-tal

Stomme av kromad metall, sits delvis klädd med tyg, sitthöjd 46 cm, etikettmärkta

Bruksslitage. Fläckar. Märken.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
4 000 SEK
Rekommendationer