Design Möbler
1416955

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, kontorsstol, "sjuan", fritz hansen, danmark 1994.

Arne Jacobsen, kontorsstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark 1994.

Roterbar på kromat underrede med fempassfot. Ryggbricka fanerad med teak. Sits med svart textilklädsel. Etiekttmärkt. Höj- och sänkbar. Sitthöjd 44-54 cm.

Smärre slitage. Enstaka märken.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H135

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Klubbat pris
5 200
513
515
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (25 bud)
11
12 aug 17:32
5 200 SEK
12
12 aug 17:31
5 000 SEK
11
12 aug 17:31
4 915 SEK
12
12 aug 17:29
4 700 SEK
9
12 aug 17:29
4 500 SEK
Rekommendationer