Lockpokaler, 2 st, silver, CG Hallberg, Stockholm, bl a 1904.
Invändig förgyllning. Med Kungliga Svenska Segelsällskapets emblem samt inskription "Kongl. Svenska Segelsällskapet" resp "Kongl. Svenska Segelsällskapets Karlskrona regatta 1904".
Höjd 27,5-30 cm. Vikt totalt 620 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.