Runt bord av mahogny och mahognyfanér, på rundsvaravade ben med mässingsavslut. Tre senare iläggsskivor. Längd 104-235, bredd 105, höjd 76 cm.
Torrsprickor. Ställvis slitage. Renoverad. Kompletterad. Lagningar. Blekt.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10