Bemålat, front med två dörrar framför lådinredning, invändigt bemålat med vapensköld samt monogam MHR och datering 1799 (senare bemålning), 32x18x25 cm
Bruksslitage. Senare målning. Smärre fläckar. Smärre skador. Dekorlist saknas delvis Nyckel saknas.
Möjligen tillhört Märta Helena Reenstierna (1753-1841)