Förgylld och bronserad, skuren och skulpterad dekor av bla valfiskar, palmetter och krönt med lyra. Flankerande kolonnetter. Med marmorskiva. Bredd ca 94 cm. Djup ca 33 cm. Total höjd ca 270 cm.
Åldersrelaterat slitage. Skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.