Fat, keramik, Sydostasien, 1900-tal.

Dekor i relief med motiv av drakar. Diameter 41 cm.

Tillverkningsdefekter. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Specialist konsthantverk
+46 (0) 70 788 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17