Reika Iwami, färgträsnitt, 2st, Japan, 1961, signerade.
Ur sviten "Umi no Akebono" (Dawn of the Sea), signerade i blyerts och numrerad 7, respektive 3/30. I. 54 x 34,5 - 53,5 x 39,5 cm.
Veck. Oramade.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10