Godronnerad på rund fot, uppsvängd hänkel med dekor av kotte och blad. Höjd 13,5 cm. Vikt 157 gram.
Smärre slitage. Mindre bucklor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10