Ask med lock med dekor i famille rosepaletten av svastikor och meanderfris. Höjd 12,2 cm. Kruka med lock, dekor i famille rosepaletten med figurscen. Insides mynningsnagg. Slitage. Höjd 20 cm. Fat på hög fot, diameter 23 cm. Slitage. Mistor. Ovalt fat med dekor i rött, längd 19 cm.
Slitage. Nagg. Mistor.