Jonas Bohlin, fåtölj, "Paris", Lammhults, 2000.
Svartlackerad stålrörsstomme, stoppad sits och rygg klädd i svart läder. Stämplad och märkt med plakett, numrerad 0065. Sitthöld 36 cm, bredd 53 cm.
Skador och slitage.