II -sortering.
6 mattallrikar, diameter 23 cm.
6 sopptallrikar, diameter 23 cm.
6 assietter, diameter17 cm.
4 assietter, diameter 15 cm.
1 serveringsfat, längd 22 cm.
1 såsskål, längd 18 cm.
1 skål, 20 x 20 cm
2 serveringsskålar med lock, längd 30-32 cm.
1 kakfat, diameter 35 cm.
Åldersrelaterat slitage. Tillverkningsdefekter. Enstaka nagg.