Hans J Wegner

(Danmark, 1914-2007)
Hans J Wegner
(Danmark, 1914-2007)

Hans J Wegner, soffbord för Andreas Tuck, Danmark.

Ek. Längd 150 cm, bredd 62 cm, höjd 49 cm. Brännstämplad.

Delvis renoverad. Helhetsintrycket är gott. Åldersrelaterat slitage. Fläckar på undersidan.

Formgivare

Utropspris
250 EUR

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17