Flintlåspistol, för den turkiska marknaden, 17/1800-tal.

Pipa med graverad dekor och märkt L LAZARINO. graverat lås. Helstock med skuren dekor och dekorerade mässingsbeslag. Längd 51 cm.

Åldersrelaterat slitage. Överläpp saknas.

Utropspris
4 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703