Palisander, intarsiadekor av blommor och blad, spjälad rygg, stoppad sits med textilklädsel. Sitthöjd 45, höjd 89 cm. Pall i palisander med stoppad sits, höjd 46 cm.
Slitage. Märken. Smärre fanerskador. En stol med skadad klädsel.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.