Kjell Engman, skål, glas, Kosta Boda, 1991.
Skål i polykromt tonat glas med randdekor i orange, hänklar i form av ansikten, på rund fot. Signerad 82110021/300 Kosta Boda K Engman Ateljé 91. Bredd 29, höjd 19,5 cm.
Smärre ytslitage.