Ett par penselvaser omgjorda till bordslampor, porslin, Kina, 1900-tal.

Dekor i emaljfärger av blommor, fåglar samt kalligrafi. Höjd 48 cm.

Ej funktionstestad. Smärre fläckar. Smärre slitage. Undersidesnagg.

Utropspris
2 500 SEK