Nils Jonsson, sideboard, "Grand", Troeds Industrier, Bjärnum, 1970-tal
Sideboard fanerat med palisander. Skåp med skjutdörrar. Fyra lådor varav en med fackinredning. Nedfällbar lucka. Märkt Troeds Bjärnum Made in Sweden. Längd 253, djup 43, höjd 67 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Smärre fanerskador. Något blekt.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.