Stämplad GIA, Guldsmeders Inköps Ab. Uppsala 1975. Diamant 1,29 ct enligt gravyr, River/vvs1 enligt Medföljande certifikat Monnickendam. Storlek 17/53. Vikt 4 gram
Ring bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10