Anne Nilsson, vaser, 3 st, glas, Orrefors.
Rosatonad vas med underfång i svart, signerad Orrefors 4657-16 Anne Nilsson, höjd 27,5 cm. Vas med dekor av ansikte mot svart fond, signerad Orrefors AN 47 (?), höjd 14 cm. Vas i klarglas med dekor av ansikte, ej signerad. Höjd 12 cm.
Smärre ytslitage med mindre skrapmärken undertill.