Bestående av:
13 assietter, diameter 14,5 cm
28 assietter, diameter 16,5 cm
29 assietter, diameter 19,5 cm
29 tallrikar, diameter 24,5 cm
22 djupa tallrikar, diameter 25cm
1 ovalt fat för terrin, längd 37,5 cm
2 ovala uppläggningsfat, längd 40 cm
1 ovalt uppläggningsfat, längd 35 cm
1 ovalt uppläggningsfat, längd 30 cm
2 ovala uppläggningsfat, längd 25 cm
4 ovala skålar, längd 21,5 cm
1 runt uppläggningsfat 34 cm
1 fyrkantig skål längd 22 cm
Nagg. Sprickor. Krackelyr. Glasyrmistor.