Schatull, med tre lådor, lack. Japan, tidigt 1900-tal. I Japansk trälåda.

Beslag av silver. Mått schatull 13x12x10 cm. Japansk trälåda.

Ett beslag löst, dörr slagit sig.

Proveniens

Businesscard inside from Mr K Ikki, Minstre de la Maison Imperiale.

Utropspris
4 000 SEK