Bestick 80 dlr "Vasa" silver GAB Stockholm 1920-30-tal

Bestående av;
12 skedar längd 20,5 cm,
12 gafflar längd 18,5 cm,
12 gafflar längd 20 cm,
12 knivar längd 21 cm (2 knivar skadade),
12 skedar längd 18 cm,
6 knivar längd 25 cm,
10 skedar längd 12 cm,
3 gafflar längd 14,5 cm,
1 kniv annan modell längd 22 cm
Vikt med rostfria blad 3220 gram
Schatull i ek medföljer.

medföljer i NS;
9 gafflar,
1 sillgaffel,
10 smörgåsgafflar,
6 fruktknivar,
2 smörknivar,
1 ostkniv,
1 sillgaffel.

Bruksslitage. Repor. Några knivar med lösa skaft

Utropspris
8 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13