Poul Cadovius

(Danmark, 1911-2011)
Poul Cadovius
(Danmark, 1911-2011)

Poul Cadovius, hyllsystem, 2 sektioner, "System Cado", Royal System, Danmark. 1960/1970-tal.

Fanerad i palisander. Bestående av:
3 väggfästen, höjd 203 cm.
LP-hylla med fackinredning. Längd 80, djup 38, höjd 42,5 cm.
2 hyllplan med 4 tillhörande konsoler, längd 80, djup 22 cm.
2 hyllplan med 4 tillhörande konsoler, längd 80, djup 30 cm.
2 hyllplan med 4 tillhörande konsoler, längd 80, djup 38 cm.
Snedställd tidningshylla med 2 tillhörande konsoler, längd 80, djup 24 cm.
3 bokstöd, skruvar samt broschyrer medföljer. Nyckel finns.

Något slitage. Repor. Märken.

Utropspris
6 000 SEK
Om Cites