Soffbord, Swedish Modern, 1940-tal.

Runt soffbord med skiva av glas med dekor av fiskar. En centrerad ljuspunkt med kupa i glas under skivan. Benställning fanerad i alm. Diameter 90, höjd 57 cm.

Något slitage. Fanerskador. Fläckar. Belysning ej funktionstestad. Smärre nagg.

Utropspris
3 000 SEK