Matservis, 46 delar, porslin, "Jamaica", Villeroy & Boch.

Dekor med fågel, blommor och frukt i gult och grönt.
8 mattallrikar, diameter 24 cm.
8 djupa tallrikar, diameter 23,5 cm.
6 skålar, diameter 12,5 cm.
8 assietter, diameter 20 cm.
8 buljongkoppar med fat, kopparnas diameter 13, fatens 19 cm.
2 uppläggningsfat, 36x27 cm.
2 karotter med lock, diameter 19 cm.
Serveringsskål, diameter 18 cm.
Serveringsskål, diameter 20,5 cm.
Såsskål, längd 21 cm.
Liten serveringsskål, längd 14 cm.

Smärre slitage,
Fotringsnagg på 2 mattallrikar, 2 djupa tallrikar, 2 serveringsskålar.

Utropspris
3 000 SEK