Matbord, sent 1800-tal.

Matbord, sent 1800-tal.

Målat sk månbord, runt med svarvade ben, diameter 114, höjd 74 cm, två senare iläggsskivor á 90 cm, samt två stag, total längd 294 cm

Senare målning. Smärre slitage.

Utropspris
8 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13