LJUSSTAKE SAMT MORTEL, mässing och marmor, 1800-tal.

Mortel i kolmårdsmarmor pistill i röd kalksten. Diam 17. Ljusstake barockstil H 13.

Slitage. Hål. Bristningar. Nagg.

Utropspris
600 SEK