Monica Backström, glaspokal, Kosta Boda, numrerad 1/25.
Klarglas med delvid förgylla och graverad dekor, påklipp i svart. Singerad 8324-021Kosta boda Bäckström Edition -92 1/25 Monica Bäckström. Höjd 54 cm.
Mikro nagg på mynningen. Inneslutna luftbubblor efter tillverkningen.