Skrin/bestickschatull, 1700-tal.

Trä och metallbeslag. Invändigt inredd som besticksschatull. Bredd 60, djup 40, höjd 23 cm. Nyckel finns.

Slitage. Låset kärvar. Torrsprickor. Vissa nitar saknas. Renoverad. Omarbetad. Nyckel finns.

Utropspris
2 500 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13