Bordslampor, ett par, sekelskiftet 1800/1900.

Brons och sten. Dekorerad med satyrer och kvinnomaskaron. Höjd inkl el-monteringen 45 cm. Medföljer skärmar.

Slitage. Nagg. Omarbetad. Ej funktionstestad. Senare sladd. Skärmarna märkbart slitna.

Utropspris
400 EUR