Klas-Göran Tinbäck, unik skål, utförd i egen studio, 1996.
Överfång i svart mot matterad fond med nonfigurativ dekor. Signerad Klas-Göran Tinbäck Unikat 1996 W.A. (Wilke Adolfsson). Diameter 20,5, höjd 12,5 cm.
Smärre ytslitage. Enstaka märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK