Väggdekoration, mellaneuropa 1600-1700-tal

Skuret trä, bemålad. Delad i tre fält med målade motiv av St Göran och draken mm. 107 x 51 cm.

Senare bemålad, färgbortfall, slitage, sprickor, lagning.

Utropspris
6 000 SEK