Dockskåpsmöbler, 33 delar, Nolbyn, Värmländskt Hantverk, 1900-tal.

Blå utdragssoffa, längd 19 cm.
Blått bord, 13 cm.
Blå vägghylla, 13 cm.
Blått köksskåp med textilgardiner, höjd 19 cm.
Ett par blå stolar, höjd 8,5 cm (en med skadat ben).
Diverse lösöre: skål med garnnystan. väggoljelampa, rivjärn, tratt, ljusstake.
Brun soffa, 20 cm.
Brunt bord, diameter 11 cm
Ett par bruna stolar, höjd 9 cm.
Ett par bruna karmstolar, höjd 9 cm.
Bord med lyrformat ben, 7 cm.
Ett par vita sängar, med bäddtextilier, längd 19,5 cm.
Vit byrå, bredd 11 cm.
Tvättställ, bredd 7 cm.
Ett par halvmåneformade bord, 13,5 cm.
Ett par vita stolar, 8 cm.
6 vita stolar, 9 cm.
Vitt sängbord, 7 m.

Sprickor och krakelyr i färgen. Smärre skador på vissa föremål.

Utropspris
4 000 SEK