Toilettebord och stol, funkkis, 1900-talets mitt.

Ramverk i förkromad stålrör. Björkfanerad. Sidoskåp. Bordets längd 65 cm, djup 29 cm, höjd 65 cm. Stolen ramverk i förkromad stålrör, stoppad läderklädsel. 38 x 32 cm, höjd 48 cm.

Slitage. Lagningar. Senare klädsel. Fanerskador. Hylla saknas. Märken. Rostangrepp.

Utropspris
250 EUR