Madeleine Pyk – en samling F769

Vitrinskåp, Kina, 1900-talets mitt.

Två delat fråstående skåp i betsat lövträ. Överdel med glasade sidor och hyllplan av glas i varierande höjd. Löst krön med belysning. Underdel med pardörra både fram och bak, med skuren dekor. Bredd 81, djup 34, höjd 190 cm.

Belysningen ej funktionstestad. Något slitage och märken. Omarbetade lås.

Utropspris
4 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69