Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Hans-Agne Jakobsson
(Sverige, 1919-2009)

Hans-Agne Jakobsson, taklampa, Markaryd, 1900-talets andra hälft.

Skärm av opalglas med stång av trä. Etikettmärkt. Diameter 29, höjd 56 cm.

Nagg. Takkopp med senare målning samt skruv för att fästa takkopp saknas.

Utropspris
2 500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

29. Poul Kjaerholm, dagbädd, "PK-80", Fritz Hansen, Danmark 2007.
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
55 000

ditt bud
Aktuellt bud:
55 000 SEK