Richard Müller

(Tyskland, 1874-1954)
Richard Müller
(Tyskland, 1874-1954)

Richard Müller, "Lorbeer und Narrenkappe"

Etsning, 1916, signerad med blyerts. P. 42 x 23,5 cm.

Ej examinerad ur ram, möjlig skada i vänstra delen.

Proveniens

Inköpt på 1970-talet på ett galleri på Hornsgatspuckeln, Stockholm.

Utropspris
3 000 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

85. Mats Theselius, fåtölj, "Kroko", ed. 23/99, Källemo, Värnamo efter 1990.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
Budgivningen avslutad
Fair warning
32 000

ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK