Skeppsklocka. Brons, LH-metalli Oy, 1900-talets andra hälft.

Monterad på väggkonsol. Tillverkarens märkning. Höjd 42 cm, diameter 16 cm.

Åldersrelaterat slitage. Anlöpningar.

Utropspris
250 EUR

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Mikael Nygård
Mikael Nygård

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

90. Bjørn Nørgaard, "Stolskulptur", ed. 1/19, Källemo, Värnamo efter 1995.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK