Matbord och stolar, 4 st, Oy Boman Ab, samt stolar 2 st, Werner West, 1930/40-tal.

Matbord i trä, längd 140 cm, bredd 90 cm och höjd 75 cm.
Stolar, ben i lackat trä och rött fast, stoppad klädsel. Bredd ca 45 cm, höjd 78 - 83 cm och sitthöjd 45 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Fläckar. Senare klädsel.

Utropspris
400 EUR
Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923