Alfred William Finch

(Belgien/Finland, 1854-1930)
Alfred William Finch
(Belgien/Finland, 1854-1930)

Alfred William Finch, kruka, Iris, Finland, omkring år 1900.

Rödlera med sgraffito-dekoration. Signerad A.W.F. Iris Finland. Höjd 13 cm. Diameter 18 cm.

Åldersrelaterat slitage. Nagg. Reparationer på lackytan.

Klubbat pris
300
3 399
313
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (7 bud)
24 apr 17:53
300 EUR
24 apr 17:47
290 EUR
24 apr 17:47
270 EUR
24 apr 17:47
240 EUR
24 apr 17:46
200 EUR
21 apr 10:04
110 EUR
17 apr 15:49
100 EUR
Siri Niemistö
translation missing: sv.cities.Helsingfors
Siri Niemistö
+358 50 911 0923