Sigill för adliga ätten von Matérn, tre stycken, 1800 - tidigt 1900-tal.

Graverat stål och mässing samt skuren agat. Ett med graverat ättevapen. Längder 5,5-7cm.

Slitage.

Proveniens

von Matern

Klubbat pris
1 200
110
115
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
23 jun 15:53
1 200 SEK
23 jun 14:31
1 100 SEK
23 jun 14:31
1 000 SEK
23 jun 14:30
950 SEK
23 jun 14:30
900 SEK
23 jun 11:51
450 SEK
23 jun 11:51
400 SEK
22 jun 22:57
350 SEK
20 jun 19:25
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?